Oliefilter MH 3312 Volvo BM Valmet
M-Filter oliefilter er designet til at modstå hårdt brug og give motoren maksimal beskyttelse. Dets forstærkede konstruktion sikrer en fremragende trykbestandighed og sikrer, at ventilerne fungerer pålideligt under alle forhold. Dette gør det til et ideelt valg både til personbiler, tunge køretøjer og industrielle anvendelser.
Avanceret longlife-filtermateriale
M-Filter indeholder topkvalitets semi-syntetisk filtermateriale, som optimerer oljens renhed og forlænger serviceintervallerne.
- Bedre filtreringsevne – Fjerner effektivt urenheder allerede fra første brug.
- Længere levetid – Filteret bevarer sin ydeevne længere, hvilket reducerer behovet for udskiftning og vedligeholdelsesomkostninger.
- Optimal smøring – Forhindrer motorens slid og forbedrer ydeevnen under alle kørselsforhold.
- Mere miljøvenlig alternativ – Høj kvalitet materiale reducerer miljøbelastningen og støtter bæredygtig udvikling.
Mål
- Højde: 14,7 cm
- Bredde: 11 cm
- Dybde: 11 cm
- Vægt: 0,944 kg
Maksimal beskyttelse til motoren og bedre ydeevne
M-Filter sikrer effektiv beskyttelse af motoren, optimal olieflyd og længere levetid. Det hjælper med at reducere motorens slid og optimere køretøjets brændstoføkonomi.
Vælg M-Filter, når du ønsker at sikre motorens ydeevne og pålidelig drift under alle forhold.
Kompatibilitet med køretøjer
M-Filter MH 3312 oliefilter passer til bl.a. følgende modeller:
CASE Traktorer CS-serie CS 75, 75A -1999
CASE Traktorer CS-serie CS 68, 68A -1999
CHALLENGER Traktorer MT315B, MT325B, MT335B, MT345B
CHALLENGER Traktorer MT315B, MT325B, MT335B, MT345B
FENDT Traktorgraver 207 Vario, 208 Vario, 209 Vario, 210 Vario, 211 Vario
JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 150
JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 152
JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 160
JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 180
JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 270
JOHN DEERE Andet 4024 Powertech
JOHN DEERE Andet 5030 HF 270
JOHN DEERE Andet 5030 TF 270
JOHN DEERE Andet 3029 DF/TF 120
LÄNNEN (UM) Traktorgravere C 615M
LÄNNEN (UM) Traktorgravere C 815M
MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3625
MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3615, 3625, 3635
MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3645
MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3645, 3655
MASSEY-FERGUSON 4000- MF 4435 4/2006-
MASSEY-FERGUSON 4000- MF 4445 4/2006-
MASSEY-FERGUSON 4000- MF 4455 4/2006-
SAMPO / ROSENLEW Skovmaskiner 1045
SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 2025
SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 580
SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 500
SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 690
SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 2020
SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 2045
VALTRA / VALMET Andet 320 D
VALTRA / VALMET Andet 320 DE
VALTRA / VALMET Andet 320 DS
VALTRA / VALMET Andet 320 DSRE
VALTRA / VALMET Andet 33 DT
VALTRA / VALMET Andet 33 DTA
VALTRA / VALMET Andet 411 D
VALTRA / VALMET Andet 411 DS
VALTRA / VALMET Andet 411 DSJ
VALTRA / VALTRA-VALMET 200- 255
VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 305 -1982
VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 355
VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 365 -1997
VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 365 1991- 1,99612E+15
VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 365
VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 405 Turbo 1982- 1990
VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 455 Turbo 1982- 1990
VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 465 1991- 1996
VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 455 1982- 1990119965632010
VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 465
VALTRA / VALTRA-VALMET 500- 505 -1983
VALTRA / VALTRA-VALMET 500- 555
VALTRA / VALTRA-VALMET 500- 565
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 602 Turbo -1983
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 604 -1982
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 604 Turbo -1982
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 615-4
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 605 -1983
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 615M
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 600 -1998
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 6100 1991- 1996
VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 665
VALTRA / VALTRA-VALMET 700- 700 -1998
VALTRA / VALTRA-VALMET 800- 865, 865S
VALTRA / VALTRA-VALMET 800- 800 -1998
VALTRA / VALTRA-VALMET 900- 900 -1998
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 75 N
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 65-2, A 65-4 (63hk)
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 75 -2004
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 93 Hi -2010
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 83 Hi
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 75-2, A 75-4 (74hk)
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 72, A 82, A 92
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 95 2004->
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 85, A 85 L -2004
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 95
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 85N
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 95 L, A 95 N
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 92, A 92 L
VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 82, A 82 L
VALTRA / VALTRA-VALMET N-Serie N 92 Hi -2009
VALTRA / VALTRA-VALMET N-Serie N 82 H -2008
WILLE Andet 725
Erstat følgende producenters varenumre:
AGCO 20136346
AGCO 836436346
AGCO 836440991
AGCO 836462576
AGCO 836479422
AGCO 836479591
BALDWIN B7360
CLEAN FILTERS DO858

Facebook
Twitter