Oliefilter MH 3312 Volvo BM Valmet

Produktkode: 6417575033120
Oliefilter MH 3312 Volvo BM Valmet -  - 6417575033120 - 0
Oliefilter MH 3312 Volvo BM Valmet -  - 6417575033120 - 0
Pris
179,50DKK
Direkte fra lager
Sendes inden for 1 - 2 hverdagen

Leveringsomkostninger fra 147,88DKK (PostNord Servicepunkt)


stk

M-Filter oliefilter er designet til at modstå hårdt brug og give motoren maksimal beskyttelse. Dets forstærkede konstruktion sikrer en fremragende trykbestandighed og sikrer, at ventilerne fungerer pålideligt under alle forhold. Dette gør det til et ideelt valg både til personbiler, tunge køretøjer og industrielle anvendelser.

Avanceret longlife-filtermateriale

M-Filter indeholder topkvalitets semi-syntetisk filtermateriale, som optimerer oljens renhed og forlænger serviceintervallerne.

  • Bedre filtreringsevne – Fjerner effektivt urenheder allerede fra første brug.
  • Længere levetid – Filteret bevarer sin ydeevne længere, hvilket reducerer behovet for udskiftning og vedligeholdelsesomkostninger.
  • Optimal smøring – Forhindrer motorens slid og forbedrer ydeevnen under alle kørselsforhold.
  • Mere miljøvenlig alternativ – Høj kvalitet materiale reducerer miljøbelastningen og støtter bæredygtig udvikling.

Mål

  • Højde: 14,7 cm
  • Bredde: 11 cm
  • Dybde: 11 cm
  • Vægt: 0,944 kg

Maksimal beskyttelse til motoren og bedre ydeevne

M-Filter sikrer effektiv beskyttelse af motoren, optimal olieflyd og længere levetid. Det hjælper med at reducere motorens slid og optimere køretøjets brændstoføkonomi.

Vælg M-Filter, når du ønsker at sikre motorens ydeevne og pålidelig drift under alle forhold.

Kompatibilitet med køretøjer

M-Filter MH 3312 oliefilter passer til bl.a. følgende modeller:

CASE Traktorer CS-serie CS 75, 75A -1999

CASE Traktorer CS-serie CS 68, 68A -1999

CHALLENGER Traktorer MT315B, MT325B, MT335B, MT345B

CHALLENGER Traktorer MT315B, MT325B, MT335B, MT345B

FENDT Traktorgraver 207 Vario, 208 Vario, 209 Vario, 210 Vario, 211 Vario

JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 150

JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 152

JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 160

JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 180

JOHN DEERE Andet 3029 DT/TF 270

JOHN DEERE Andet 4024 Powertech

JOHN DEERE Andet 5030 HF 270

JOHN DEERE Andet 5030 TF 270

JOHN DEERE Andet 3029 DF/TF 120

LÄNNEN (UM) Traktorgravere C 615M

LÄNNEN (UM) Traktorgravere C 815M

MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3625

MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3615, 3625, 3635

MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3645

MASSEY-FERGUSON 3000- MF 3645, 3655

MASSEY-FERGUSON 4000- MF 4435 4/2006-

MASSEY-FERGUSON 4000- MF 4445 4/2006-

MASSEY-FERGUSON 4000- MF 4455 4/2006-

SAMPO / ROSENLEW Skovmaskiner 1045

SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 2025

SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 580

SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 500

SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 690

SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 2020

SAMPO / ROSENLEW Mejetærskere SR 2045

VALTRA / VALMET Andet 320 D

VALTRA / VALMET Andet 320 DE

VALTRA / VALMET Andet 320 DS

VALTRA / VALMET Andet 320 DSRE

VALTRA / VALMET Andet 33 DT

VALTRA / VALMET Andet 33 DTA

VALTRA / VALMET Andet 411 D

VALTRA / VALMET Andet 411 DS

VALTRA / VALMET Andet 411 DSJ

VALTRA / VALTRA-VALMET 200- 255

VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 305 -1982

VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 355

VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 365 -1997

VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 365 1991- 1,99612E+15

VALTRA / VALTRA-VALMET 300- 365

VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 405 Turbo 1982- 1990

VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 455 Turbo 1982- 1990

VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 465 1991- 1996

VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 455 1982- 1990119965632010

VALTRA / VALTRA-VALMET 400- 465

VALTRA / VALTRA-VALMET 500- 505 -1983

VALTRA / VALTRA-VALMET 500- 555

VALTRA / VALTRA-VALMET 500- 565

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 602 Turbo -1983

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 604 -1982

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 604 Turbo -1982

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 615-4

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 605 -1983

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 615M

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 600 -1998

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 6100 1991- 1996

VALTRA / VALTRA-VALMET 600- 665

VALTRA / VALTRA-VALMET 700- 700 -1998

VALTRA / VALTRA-VALMET 800- 865, 865S

VALTRA / VALTRA-VALMET 800- 800 -1998

VALTRA / VALTRA-VALMET 900- 900 -1998

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 75 N

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 65-2, A 65-4 (63hk)

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 75 -2004

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 93 Hi -2010

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 83 Hi

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 75-2, A 75-4 (74hk)

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 72, A 82, A 92

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 95 2004->

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 85, A 85 L -2004

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 95

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 85N

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 95 L, A 95 N

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 92, A 92 L

VALTRA / VALTRA-VALMET A-Serie A 82, A 82 L

VALTRA / VALTRA-VALMET N-Serie N 92 Hi -2009

VALTRA / VALTRA-VALMET N-Serie N 82 H -2008

WILLE Andet 725


Erstat følgende producenters varenumre:

AGCO 20136346

AGCO 836436346

AGCO 836440991

AGCO 836462576

AGCO 836479422

AGCO 836479591

BALDWIN B7360

CLEAN FILTERS DO858